PROJEKT EFS

PSYCHORUCHOWA TERAPIA

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 13:00 do 15:30

Celem zajęć  jest wyrównywanie szans edukacyjnych wśród dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Są to zajęcia ogólnorozwojowe z dominacją zajęć logopedycznych.

PSYCHORUCHOWA TERAPIA DZIECI

W Przedszkolu nr 11 w Żywcu w roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach w ramach projektu uczestniczyło 8 dzieci  w wymiarze 100 godzin.

Wszystkie dzieci posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze wskazaniem   na niepełnosprawność ruchową w tym z afazją u 3 dzieci.

Program pracy opierał się głównie na zajęciach psychoruchowych w tym  z dominacją zajęć logopedycznych, ze względu na opóźniony rozwój mowy.

Na zajęciach wykorzystano różnorodne pomoce dydaktyczne, w tym programy multimedialne.

Wszystkie dzieci zrobiły znaczne postępy w rozwoju co uwidoczniło się poprzez lepszą komunikację.

Istnieje dalsza potrzeba pracy z dziećmi, które pozostają w placówce i z dziećmi, których rodzice starają się o pozyskanie orzeczenia o potrzebie specjalnej edukacji.

Prowadzący: Elżbieta Wolna-Krzuś - logopeda, Danuta Błachut - logopeda

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------

„Program zajęć podnoszących jakość edukacji przedszkolnej i wyrównujących szanse edukacyjne dzieci z przedszkoli w Żywcu”

realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS)