OFERTA EDUKACYNA

Dyrektor - mgr Elżbieta Wolna-Krzuś

Przedszkole nr 11 w Żywcu jest placówką publiczną, istniejącą od 1976 roku.
Obejmuje edukacją dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
Dysponuje sześcioma oddziałami i funkcjonuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00 z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący w miesiącach letnich.

Dzieci mają dogodne warunki do wszechstronnego rozwoju dzięki nowatorskim metodom opieki, wychowania i kształcenia.

Wizją przedszkola jest stworzenie placówki przyjaznej dziecku, silnie związanej ze środowiskiem .

Usytuowanie przedszkola w pobliżu pięknego zabytkowego parku miejskiego rozbudza więź z bogatą kulturą regionu Żywiecczyzny oraz sprzyja rozwijaniu postaw proekologicznych.
Duży ogród przedszkolny wyposażony w nowy sprzęt do zabaw umożliwia dzieciom częste przebywanie i zabawę na świeżym powietrzu.
Przedszkole stara się stworzyć klimat wzajemnego zaufania, bezpieczeństwa, ciepłej i przyjaznej atmosfery, wspierającej indywidualny rozwój każdego wychowanka.

Placówka posiada wykwalifikowaną kadrę - wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie pedagogiczne. W pracy dydaktyczno-wychowawczej stosowane są twórcze metody nauczania i wychowania, aktywizujące wszechstronny rozwój dziecka. Przedszkole realizuje potrzeby dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego - w zakresie niepełnosprawności ruchowej (w tym z afazją).

Przedszkole realizuje Innowację Pedagogiczną dotyczącą programu proflaktyki dysleksji  we współpracy  z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Żywcu.

Przedszkole jest inicjatorem wielu przedsięwzięć m.in.:

- Międzyprzedszkolnych Olimpiad Sportowych, które odbywają się od 1993 r.,

- Festiwali Małych Form Scenicznych - Przedszkolaki dla Miasta Żywca,

- Konkursów plastycznych o tematyce regionalnej - ŻYWIEC W SZTUCE

Dzieci biorą udział w wielu konkursach plastycznych, wokalnych, recytatorskich o miejskim, regionalnym i ogólnokrajowym i międzynarodowym zasięgu.

Do stałego kalendarza imprez na trwałe wpisały się uroczystości:
Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki, Mikołajki, Jasełka, Wieczór Kolęd, Dzień Babci i Dziadka, Bal karnawałowy, Festyn Rodzinny, Pożegnanie Starszaków.

Corocznie organizujemy wyjazdy na Zielone Przedszkole.

Napisz do nas

Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*: